Energija, energetika naujovės išradimai

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#21 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:24

Vėjo jėgainės galimo pajungimo schemos ,jeigu trumpai kintamos srovės generatorius su pastoviais magnetais ,diodų tiltelis ,pastovi srovė ,krovimo rėlė (kontroleris naujoviiškai),akumuliatorių baterija, inverteris 220v rozetė. Kintamos srovės pastovaus magneto generatorius, grid inverteris sujungtas su esamais tinklais (pvz VST) kuris ir įtampą ir dažnumą suderina su tinklu kai generuoja daugiau energijos nei vartoja ji eina atgal į tinklus pan pajungtos dielės megavatinės jėg. Kita schema asinchroninis generatorius per dažnumo rėlę pajungtas į esamus tinklus, tokia schema naudojama didelėse jėg tačiau mažose ko ne paslaptis, minusai tokios schemos išnaudojamas ne visas vėjo greitis prie mažo vėjo suksis tuščiai reikalingas reduktorius kuris atims apie 20proc galios ,tačiau tokia schema labai pigi. Pan galima daryti ir su sinchroniniu generatoriumi.
Pasidaryk pats galima rasti Lietuviškoje svetainėje http://www.zir.lt tačiau ten žinios siauros yra susidariusi adminų šutvė kuri nepalankius jiems tiesiog išstumia,mano nuomone ten pan į technologijos,lt ir tai yra kone jų darinys, labai informatyvi ir daug įdėjų Lenku svetainėje http://www.elektroda .pl
paieškos žodis elektrownia wiatrowa milžiniškas forumas šimtai idėjų dešimtys schemų,diskusijų ir kt http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic277125-5340.html ir kt
Beje įstatymo norma http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=165063
Radau zir forume Vėjo jėgainės
Montavimą gali atlikti tik turintys tą teisę kvalifikuoti specialistai
I grupei priskiriamos (iki 10m) nuo 0,5 iki 10 kW galingumo vėjo jėgainės

II grupei priskiriamos (iki 15m)nuo10 iki 30 kW galingumo vėjo jėgainės

Kai vėjo jėgainės įrengiamos ant kitų statinių, konstrukcijų aukštis matuojamas nuo žemės paviršiaus


******* Žemės sklype kaip nesudėtingas statinys gali būti statoma viena vėjo jėgainė.
Vėjo jėgainė turi būti statoma ne mažesniu kaip jos aukštis (įskaitant sparnų ilgį) atstumu iki sklypo ribos. Šis atstumas gali būti sumažintas, jei gautas gretimo sklypo savininko (naudotojo) sutikimas raštu.
Vėjo jėgainių, kurių statybinės konstrukcijos yra iki 2,2 m aukščio, nelaikomi nesudėtingais statiniais ir joms netaikomos Statybos įstatymo statiniams nustatyti reikalavimai.
Vėjo jėgainėms, aukštesnėms kaip 10 m (aukštis matuojamas įskaitant sparnų ilgį) ar turinčioms 2 ar daugiau turbinų, atliekama atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo [4.33]“

http://www.realierdve.lt/index.php?opti ... icle&id=71
Iš ko matosi kad ne kažin kiek galios leidžiama turėti na nebent pažaisti su ledais,tačiau šildymui ,ar karšto vandens ruošimui jėgainė tokiame aukštyje ne ką pagamintų,sparno apatinė dalis turėtų būti nuo 10 n aukštyje o leistina tik viršutinė :kvstj:

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#22 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 11 Rgs 2010, 21:32

Bio etanolio gamyba: Sunkiai labai sunkiai pavyko visgi ištraukti tai ko mūsų chemikai tiesig bijo pasakyti,o būtent bio etanolio gamybos būdai. Taigi tam kad naudoti kurui spiritą būtina jį dehidratuoti-išimt visą vandenį iš jo,ir reikia gauti taip vadinamą absoliutų alkoholį. Dehidratacija pasiekiama trimis būdais.
1,Naudojami katalizatoriai
2,membraninis filtras kur tiesiog nepraleidžia vandens molekulės ,dar vadinamas molekuliniu filtru.
3,Vakuminė rektifilacija kur vakuminio siurblio pagalba ištraukiamas oras ir ko pasekoje pasislenka vandens virimo temperatūra spirito naudai (prasislenka azeotropinis taškas )
Taigi nematau didelių problemų techniškai pasigaminti kuro patiems. Iš 1 tonos grudų 200 litrų bio etanolio,iš vienos tonos krakmolo 700litrų etanolio, iš vienos tonos melasos(cukraus gamybos atlieka) 300 litrų etanolio.
Trumpai apie technologiją: Pirmiausiai yra dvi rūšys žaliavos iš kurios gaminama tai žaliava kurioje yra cukraus ir žaliava kurioje yra krakmolo. Pigesnė ir paprastesnė, iš cukringos žaliavos : Etapai
1, Misos dezenfekavimas rūgšties tirpalo pagalba (naudojama druskos ,sieros ar pieno rūgštis) Taip pat misa parūgštinamas Ph ,tam kad rūgščioje terpėj negalėtų dauginti infekuoti raugai.
2, Misos ruošimas būtina kontoliuoti cukringumą iki 20 proc maksimum skiedžiama švariu geriamu vandeniu iki reik. koncentracijos.
3,Mielių įvedimas iki 300 tūkst miel gryb lastelių kūb/mm.(tinka kraujo kūnelių skaičiavimui skirtas mikroskopinis tinklelis) Optimalos temperatūros palaikimas,pradžoile rūgimo. Rūgimo trukmė išlaikius technologinius rėžimus 18-22 val.
4,Kai raugas-misa pasiekia tam tikrą tankį areometro pagalba nustatoma fermentacijos pabaiga ir tada pradedama destiliacija.
5,Gautas destiliatas 40-80proc toliau rektifikuojamas vienu iš būdų iki obsoliutaus alkoholio.
6,Gautas spiritas skiedžiamas apie 20 proc benzinu ir į baką.

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#23 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 11 Rgs 2010, 21:45

Gamyba iš grūdinės ar kt krakmolingos žaliavos:
1,Žaliavos išvirimas,kleisterizacija (yra keletas išvirimo rėžimų ir būdų pagal fermento charakteristikas.
2, misos apcukrinimas arba krakmolo molekulės suskaidymas iki cukrų-dekstrinizacija tam naudojami grūdų fermentai amilazės arba salyklas.
3,Misos sterilizavimas ,parūgštinimas.
4,Skiedimas iki reikiamo cukringumo.
5,Mielių įvedimas
6,Fermentacija-22-24 val.
7,destiliacija
8,rektifikavimas
Ir gautas spiritas skiedžiamas benzinu ir į baką.
Sėkmės gamyboje.
Deja yra BK straipsnis už įrangos laikymą gaminimą ir spirito turėjimą,gaminimą .Teisėsauga ko gero neskirstys kam tas spiritas pagamintas,o remsis BK ir ekspertų išvadomis.Ydomu ką pasakytų geri tesininkai kai apeiti šią absurdišką įstatymo normą .esu įsitikinęs kad galima.

Vartotojo avataras
artas

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#24 Neperskaitytas pranešimas artas » 28 Rgs 2010, 22:44

Na čia tai sveikinu, geras dalykas tikrai. Tik kaip paleisti tokią etanolio gamybą? Kur leidimus gauti ir kokios įrangos reikia?
Suprantu, kad namų sąlygomis galima išgauti spiritą, bet etanolio ne. Tam reikalingos nemažos lėšos, o į banko kišenę lįsti oij kaip nesinori :)

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#25 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 03 Spa 2010, 10:28

artas rašė:Na čia tai sveikinu, geras dalykas tikrai. Tik kaip paleisti tokią etanolio gamybą? Kur leidimus gauti ir kokios įrangos reikia?
Suprantu, kad namų sąlygomis galima išgauti spiritą, bet etanolio ne. Tam reikalingos nemažos lėšos, o į banko kišenę lįsti oij kaip nesinori :)
Nereikalingos didelės lėšos ,reikalingos pilnos žinios apie technologiją.
Šeip jau reikėtų suskirstyti į tam tikrus etapus technologines schemas
Pagall žaliavos tipą kaip minėjau iš cukringos žaliavos ,ir iš krakmolingos žaliavos
Pagal gamybos apimtis ir ciklą tai periodinio veikimo schemos kai gaminama ir pereinamas visas ciklas periodiškai ,yra ir pliusų ir minusų Minusas daugiau energijos reikia mažesnis našumas,įrengimai sąlyginai dideli.
Nepertraukiamo gamybos ciklo yra daugiau pliusųsavikaina ir mažiau energijos,
Mišrūs
Taip pat pagal gamybos rėžimą pvz aukštatemperatūrinis iki 120 C ir žematemperatūrinisa jeigu krakmolinė žaliava skiriasi fermentai amilazes.O cukringoji žalaiava apdirbama paprasčiau nereikia jokios aukšto temperatūros .
Reikalinga žinoti fermentacijos kūrsą,vadovėliai man žinomi rusų kalba ,reikalinga žinoti mikrobiologijos pradmenis ir būtent kaip auginti mieles,kaip prižiūrėti mielių generatorių ,mokėti dirbti mikroskopu kad matyti kaip gyvena mielės ,kad žinoti kaip jas šerti superfosfatu ar iš viso jos alkanos ar sočios ,tinka kraujo lab. tyrimams skirtas tinklelis kad paskaičiuoti kiek mikro org yra kūb/ mm.
Reikalinga žinoti chemijos pradmenis tam kad dirbti su areometrais tam kad mokėti titruoti tam kad mokėti atlikti lab tyrimus,tam kad mokėti dirbti su rūdštimis .
Žodžiu reikalinga tuo labai domėtis ir tikrai žinoti ko norime po to galima ir imti projektuoti, nuo 15 l per parą iki keliolikos tonų našumo.. Bankus manau reikia palikti nuošalėje. Pagal mane galima mini įrengimą kad ir periodinį pastatyti kiekvienoje sodyboje netgi išvengiant mielių generatorių o mieles perkant pvz UAB kartagena Kaune ar parsisiusti iš gamintijų. Galima paruošti minimąlų technologinį aprašymą kad galėtų dirbti bet kuris . na o dideliems kiekiams reikalinga spec žinios technologas,mikrobiologas chemikas energetikas,

Vartotojo avataras
raumingas

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#26 Neperskaitytas pranešimas raumingas » 04 Spa 2010, 11:46

:) valdzia uz spirito gamybos monopolio praradima tau gerkle perkastu

Vartotojo avataras
Svečias

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#27 Neperskaitytas pranešimas Svečias » 04 Spa 2010, 12:03

gal žinai kaip iš vėjo jėgainės elektra tiesiai šildymui panaudot ne per akumuletorius

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#28 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 06 Spa 2010, 22:07

Svečias rašė:gal žinai kaip iš vėjo jėgainės elektra tiesiai šildymui panaudot ne per akumuletorius
Kad viską žinau tai tikrai negaliu pasakyti.
Tačiau kai ką galima : Pirmiausiai apie kokią galią kalbame,antra vėjas ne visus metus pučia ,jėgainės tipas ,generatorius ,koks.
Šildymui vėjo jėgainės pajungimas kur kas paprastesnis Jeigu generatorius pastovaus magneto tada generatorius +galios reguliatorius (tam kad nestabdytų vėjaračio apkrova) = el radiatorius ar tenas ar tenų grandine nuosekliai yra daug įvairių sumanymų.
Jeigu generatorius asinchroninis gali būti jungiamas autonomiškai tada bųtini tam reikalingos talpos kondencatoriai tokia schema retai naudojama beje ir labai panašu ir su sinchroniniais Jie naudojami didelėms galioms. Kitas būdas jungti sinchroniškai per dažnumo rėlę.
Mūsuose mini vėjo jėgainėms dažniau naudojami pastovaus magneto generatoriai jie lengvi tačiau ir čia yra keli variantai ,būtent gamintojaiu kad išvengti brangių magnetų deda tik vieną eilę ir naudoja konstrukcijose el tech plieną kuris duoda magnetų prilipimą tokia jėg, sunkiai startuoja prastai dirba mažuose vėjo greičiuose.
Visgi jeigu vėjo jėgaine s generatorius žemos įtampos tai be inverterio (grid inverterio kuris jungiamas sinchroniškai su tinklu)įtampos 220 ar 380 neišgausime taigi tiesioginem šildymui reikėtų generatoriaus aukštesne įtampa , bųna tenų ir 12v tačiau brangu ir ko gero spec užsakymas.
Kad išvengti vėjo netolygumų tikslinga naudoti akumuliacines talpas šilumai kaupti.
Taigi tiek gal kas tiks.

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių