Energija, energetika naujovės išradimai

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#11 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 29 Rgp 2010, 21:43

Bio dujų generatoriai Pas mus apie tai ko ne karinė paslaptis,o juk ten iš esmės nėra nieko sudėtingo http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%B0%D0%B7.
Yra daug visokiausių variantų kaip tą bačką pasidaryti, mūsų draugė europos sąjunga ko ne prievarta ūkininkams bruka mėšlo tvarkymo sistemas ,srutų saugyklas,kelis šimtus tūkstančių kainuojančius modernius srutvežius ir pan . Padarius dangtį tokiems įrenginiam ir juos apšiltinus ,generatorius....... galima gaminti elektrą šildyti važinėti mašina ir tt.

Pas mus pakeitus požiūrį į alternatyvią energetiką ir pabaigus vieną kartą iš visko pelną spausti visa šalis gali gyventi be įvežtinio kuro ir bųti nepriklausoma valstybe .o kiekvienas pilietis gyvenantis sodyboje ,gali tapti visiškai energetiškai nepriklausomu,problemą galima spresti labai brangiai ir galima išspręsti sąlyginai pigiai,pvz kogeneracinė jėgainė savo namui kūrenama bio dujomis ,jeigu ją pirktumėme prireiks ko ne 50000 lt.Tačiau tą patį gausime paėmę dėvętą vidaus degimo variklį iš seno automobilio laužyne už kokius 200-300lt ir generatorių iš trifazio asinchroninio variklio ,manau tilpsime į 2000 lt. Galima tęsti ir tęsti....

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#12 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:14

Mažoji vėjo energetika ir jos galimybės
Norėčiau išdėstyti mintis apie mažasias vėjo jėgaines apie galimybes Lietuvoje apie jėgainių tipus ,pajungimo schemas.Užsiminti keliais žodžiais apie aero dinamiką,generatotius,,inverterius ir akumuliatorius . Paminėčiau taip pat nuo ko reikia pradėti norint pačiam pasigaminti pan įrengimą. Ką reikėtų žinoti norint tiesiog nusipirkti,į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį kad nebūtų nusivilimo ką tiesiog gaudo kontroliuojama spauda ir kariauja informacinį karą prieš vėjo jėgaines.

Apie mažają vėjo energetiką ,apie mini vėjo jėgaines pas mus informacijos beveik nėra, spaudoje vos keletas straipsnių . Tema tiesiog nutylima. Mažas vėjo jėgaines galima statyti ir naudoti gan plačiai taip ženkliai sumažinant sąskaitas už elektros energiją. Tikrai galima ant daugelio nuosavų namų ar kolektyvinių sodų namelių stogo pan įrenginius pasistatyti,o sodybose kur galima išlaikyti protingą bei optimąlų atstumą iki gyvenamų pastatų galima statyti ir vidutinės galios.Valstybės pozicija siuo klausimu visiškai nesuporantama tai ribotas aukštis iki 10m kai tik nuo tokio aukščio reikėtų statyti jėgainę,iš vienos pusės sako kad vystikime alternatyvė energetiką iš kitos pusės biurokratai tiesa jau yra išlyga iki 14 m bet su biurokratinėmis klūtimis. Dėl aukštesnės reikalingas statybų leidimas.poveikio aplinkai vertinimas detalieji planai ir atšoka fantazija o jeigu dar norint į tinklus jungti techninės sąlygos kurių VST ar RST visai nenori duoti ,tiktai teisminiu keliu su advokatais išplėšti reikia tas sąlygas. Nesuprantu ką turėjo omenyje prezidentė sakydama ne atominę statykite o vystykite alternatyvę energetiką Mažosios jėgainės kaip ir didelės yra skirstomos į du pagrindinius tipus tai vertikalios ašies ir horizontalos ašies . http://www.support17.com/art/img8855.jpg Vertikalios ašies jėgainės yra mažesnio N.K palyginus su horizontalios ašies ,tačiau paprastesnė ir pigesnė konstrukcija,mažesnis triukšmas,nereikalinga orentacija į vėją , beveik nereikalingi stabdžiai, sutrumpintai (angl.) VAWT. Tokios jėgainės dar yra skirstomos į kelis tipus: rotorinės http://v003520-000.47600.ru/uploadedFil ... t_Wing.jpg http://patent.ucoz.ru/blog/rotornye_vet ... 9-11-15-34
Savonius tipo jėgainės http://salientwhiteelephant.wordpress.c ... s-turbine/

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#13 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:15

http://www.flickr.com/photos/oimax/115831831/
http://www.windsolar-products.co.uk/ima ... l_vawt.jpg
http://enviro-energies.com/ siūlyčiau pažiūrėti paskutinį filmuką ten l.aiškiai parodyta kaip jėgainė panaudoja visą šlaitinio stogo oro srautą .
Darierus tipo jėgainės mano nuomone bene efektyviausios iš vertikalios ašies http://en.wikipedia.org/wiki/Darrieus_wind_turbine http://en.wikipedia.org/wiki/File:Darrieus.jpg kitaip dar vadinamos sparno tipo jėgainėmis jos tiesiog įsigraužia į oro srautą .Prie visų pliusų yra ir minusų ,tai gryžtamas judesys(rogučių tempimas į kalną) kuris ženkliai mažina n.k. koeficientas apie 0,2.
Horizontalios ašies vėjo jėgainės-malūnai Šio tipo jėgainių NK yra gerokai didesnis nei vawt jėgainių koeficentas apie 0,4. Horizontalios ašies vėjo jėgainės susideda iš vėjaračio,mechanizmo orientacijai į vėją,generatoriaus ,priklausomai nuo konstrukcijos greičių dėžės (reduktoriaus),stiebo ,stabdžių.
Vėjaratis čia gali būti yvairių sprendimų ,skirtingas menčių skaičius,reguliuojamas atakos kampas ,skirtingi aerodinaminiai sprendimai. Pasakysiu paprastai kuo mažiau menčių tuo daugiau aps/min ir atvirkščiai kuo daugiau menčių tuo mažiau aps/min tačiau didesnis sukimo momentas prie to pačio diametrio D. Prie to pačio D ar menčių dėsime daug ar mažai išgaunama galia panaši skirtūsi sukimo momentas.
Reguliuojamas atakos kampas reikalingas kad jėgainė optimaliai išnaudotų skirtingų greičių vėją. Galima jėgainės mentis suprijektuoti netgi taip kad jėgainė dirbtų optimaliai prie tam tikro labiausiai tikėtino vėjo greičio su sąlyga kad generatorius palaikys pastovius aps/min ,tada esant didesniam vėjio greičiui pati jėgainės mentis pradeda stabdyti pati save t.y. mentės galai jau stabdo o vidurys dar dirba ir t.t. ,

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#14 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:17

Orentacija į vėją galimi keli sprendimai: paprasčiausias yra uodega-fliugeris http://www.visten.ru/images/musson_02.gif gali būti pavara per reduktorių http://nominal-t.com.ua/images/vetrjani ... kt_8_2.jpg elektrinė pavara http://nominal-t.com.ua/images/vetrjani ... kt_8_2.jpg gali būti ir toks sprendimas pigus ir paprastas kai nėra nei ūodegos neo orentacijos mechanizmo orentaciją atlieka pats vėjaratis http://www.scoraigwind.com/Scoraig/prov6k1.JPG .
Stabdžiai tam kad kilus uraganinem vėjui nesulaužytų jėgainės būna aerodinaminiai –kai nėjaratis pats save stabdo dėl tam tikros aero dinamikos,elektriniai kai į generatorių paduodama pastovi el srovė ir taip stabdoma jėgainė,mevhaniniai pan į automobilio stabdžius.

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#15 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:17

Generatoriai . Vėjo jėgainėse gali būti naudojami keliu tipų generatoriai. Asinchroniniai generatoriai yra paprasti ir pigiausi, tačiau reikalingos stabilios apsukos,ir būtinas reduktorius kadangi vėjaračio aps 0-200 aps min priklausomai nuo vėjo greičio ir jėgainės tipo bei konstrukcijos ,ir tam kad išgauti pakankamą linijinį greitį kertantį magnetiniu lauku apvijas reikia kelesdešims kartų išgreitinti,dėl ko jėgainė sunkiai startuoja,dideli nuostoliai reduktoriui sukti. Didelėse jėgainėse naudojami sinchroniškai pajungti prie el tinklo generatoriai kur tinklas ir palaiko pastovias aps/min
Sinchroninis generatorius labai panašiai į asinchroninį tiktai kiek brangesnis ir rotorius neturi praslydimo jungimas labai panašus.
Pastovaus magneto generatoriai pradėti vėjo jėgainėse naudoti kai išsivystė supper magnetų gamyba http://www.supermagnete.ch/lit/ kurie gerokai stipresni nei feritiniai , žymimi sk. kurie parodo įmagnetinimo stiprumą,taip pat yra skirtingi magnetų padengimai.

. Tarkime degtukų dėžutės dydžio magnetas gali išlaikyti suaugusio vyro svorį. Pastovaus magneto generatoriui nereikalingas žadinimas sumažėja gabaritai ,gali būti gaminami įvairių dydžiu,įvairiių D dažniausiai kintamos srovės vienfaziai ,trifaziai ,įvairus polių sk ir tt. Tam kad prie Lietuvos mažų vėjų jėgainė efektyviauveiktų naudotina konstrukcija be reduktoriaus su lėtaeigiais generatoriais. http://www.zir.lt/e107_files/public/124 ... rius_1.jpg http://www.windtechnica.com/uploads/Alt ... 44_1.5.JPG http://zir.lt/e107_plugins/sgallery/gal ... ?view.15.1

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#16 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:21

Pardavėjai į Lietuvą veža belenką daug nesigilina į techninius dalykus svarbiausias tikslas parduoti. Ko pasekoje privežta Kinijoje pagamintų jėgainių kurios skirtos pajūrio zonai ir didesniems vėjo greičiams. Prie mūsų 4,5-5 m/s vėjo jos beveik nieko negeneruoja,tokiu jėgainių generatoriai nors ir su magnetais tačiau tam kad sutaupyti pinigų gamyboje generatoriaus konstrukcijoje naudojamas elektrotechninis plienas ir viena eilė magnetų ,toks generatorius turi magnetų prilipimą ir todėl sunkiai startuoja.

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#17 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:22

Kaip pvz dviračio dinama kur jaučiamas tas pats magnetų prilipimas. http://www.windtek.com.tw/images/pro4_pic2.jpg arba http://image.made-in-china.com/2f0j00mC ... rator-.jpg arba http://www.vipglobal.asia/Turbines/Turb ... -2.jpg.jpg Tam kad išvengti magnetų prilipimo ir generatorius lengvai startuotų yra paplitę tarp mėgėjų o ir tarp kai kurių gamintojų taip vadinamos tabletės ,kur elektrotechninio plieno šerdys nenaudojamos

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#18 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:22

Kaip tokį pasigaminti http://www.otherpower.com/17page1.html http://www.reuk.co.uk/DIY-2kW-Wind-Turbine.htm toks generatorius paprastas gaminti ,lengvas galima pagaminti ir lėtaeigį tam kad išvengti nuostolių reduktoriui. Gamintojas kuris naudoja pan konstrukcijos generatorius tai Angl. ,,proven,, http://www.provenenergy.co.uk/

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#19 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:23

Kaip pvz dviračio dinama kur jaučiamas tas pats magnetų prilipimas. http://www.windtek.com.tw/images/pro4_pic2.jpg arba http://image.made-in-china.com/2f0j00mC ... rator-.jpg arba http://www.vipglobal.asia/Turbines/Turb ... -2.jpg.jpg Tam kad išvengti magnetų prilipimo ir generatorius lengvai startuotų yra paplitę tarp mėgėjų o ir tarp kai kurių gamintojų taip vadinamos tabletės ,kur elektrotechninio plieno šerdys nenaudojamos.

Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Re: Energija, energetika naujovės išradimai

#20 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 30 Rgp 2010, 21:24

.. Kaip tokį pasigaminti http://www.otherpower.com/17page1.html http://www.reuk.co.uk/DIY-2kW-Wind-Turbine.htm toks generatorius paprastas gaminti ,lengvas galima pagaminti ir lėtaeigį tam kad išvengti nuostolių reduktoriui. Gamintojas kuris naudoja pan konstrukcijos generatorius tai Angl. ,,proven,, http://www.provenenergy.co.uk/

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių