Totalitarinės sektos vadovas pristatomas, kaip mokslininkas

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
arvydas
...
...
Pranešimai: 147
Užsiregistravo: 10 Gru 2009, 12:23

Totalitarinės sektos vadovas pristatomas, kaip mokslininkas

#1 Neperskaitytas pranešimas arvydas » 14 Lie 2012, 07:57

Žiniasklaidos degradacija: totalitarinės sektos vadovas pristatomas, kaip ...mokslininkas
 • Delfio skaitytojams pateikta svarbi dienos aktualija apie pasaulinio masto "mokslininko" vizitą Lietuvoje

  Paveikslėlis

  Dažnai mėgstame pasibėdavoti, kad mūsų žiniasklaida ir didieji portalai kvailina skaitytojus ir bruka jiems visokį brudą, suvyniotą į šiugždantį blizgų popierėlį. Tačiau dažniausiai tie padūsavimai būna ganėtinai abstraktūs, be konkrečių tai darančių žmonių vardų bei pavardžių.

  Šiandien galiu įvardinti pora tokių konkrečiai: tai gerbiama Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, portalo Delfi vyriausioji redaktorė ir šiek tiek mažiau nusipelniusi Inga Saukienė, to paties portalo socialinės politikos ir sveikatos aktualijų reporterė.

  Pasirodo, kad minėtoji autorė, šiaip jau labiau garsėjanti, kaip kovotoja su psichofobija, mokslinio feminizmo, politizuoto homoseksualizmo ir švonderiško socializmo šauklė viešojoje erdvėje, yra dar ir tarptautinių totalitarinių sektų reklamos, užmaskuotos interviu ir straipsnių pavidalu, gamintoja ir skleidėja.

  Turiu omenyje šios dienos I.Saukienės straipsnį Delfio portalo garbingiausioje vietoje, pavadintą:

  Kabalistas M.Laitmanas: vienintelė išeitis iš krizės – utopinis lygybės visuomenės modelis

  Paveikslėlis

  Jame skaitome Lietuvon atvykusio, suprask, iškilaus išminčiaus ir mokslininko M.Laitmano pristatymą:
  "Lietuvoje viešintis filosofijos mokslų daktaras, biokibernetikas, žinomas ontologijos ir pažinimo teorijos profesorius yra įkūręs ir vadovauja Pasaulinei kabalos akademijai bei J. Ašlago kabalos tyrimo institutui, turinčiam filialus daugelyje pasaulio šalių. Kabalos pasekėjai savo pasaulėžiūrą vadina moksline, kuri neturi nieko bendra su religija. Ji orientuota į savistabą, saviugdą ir keitimąsi.

  M. Laitmanas parašė daugiau nei 30 knygų, kuriose išsamiai komentuoja autentiškus kabalistinius šaltinius, pritaikydamas juos šiandienai. Jis priklauso Pasaulio išminčių tarybai, kuri jungia mokslininkus ir visuomenės veikėjus, svarstančius šiuolaikinės civilizacijos globalines problemas"
  O jau toliau šiam iškiliam "mokslų daktarui, profesoriui, akademikui ir tyrimo instituto vadovui" leidžiama postringauti Delfio skaitytojams apie pasaulio ateitį bei jo išgelbėjimo receptus.

  Nepamirštant, žinoma, pareklamuoti siūlomų auklėjimo paslaugų klientų vaikučiams:
  "Mes turime ugdymo programą vaikams. Supažindiname juos su žmonijos egoizmo istorija, integraliu požiūriu į pasaulį, žmogaus fiziologija ir psichologija, mokome, kad visi žmogaus aspektai sudaro vieną bendrą organizmą, kuriame visi jo elementai funkcionuoja atskirai, bet yra vieni su kitais susiję. Pagal tą patį principą gyvuoja ir pasaulis. Visos pasaulio tautos, nori to ar ne, yra priklausomos vienos nuo kitų. Todėl reikia žinoti, kaip turėtume sąveikauti tarpusavyje kaip vienas bendras organizmas. Taip pat vaikus supažindiname su visuomenės struktūra, rengiame jiems įvairias ekskursijas – pradedant gamyklomis, baigiant didžiulėmis įmonėmis, kad vaikai pažintų pasaulį, žinotų, iš ko jis susideda. Tai papildomi užsiėmimai šalia įprastų mokymo dalykų.

  Tačiau pagrindinė mūsų metodikos dalis – auklėjimas. Užsiėmimų metu vaikai, susėdę ratu, diskutuoja, mokosi palaikyti kitą ar jam prieštarauti. Pavyzdžiui, inscenizuojame teismą, kurio metu aptariamas kažkieno blogas poelgis, vaikai svarsto, kodėl taip nutiko, kaip elgtųsi, jeigu atsidurtų to žmogaus kailyje. Iš esmės mes juos mokome ne diplomatijos, bet pajausti kitą, suvokti, kad jie visi vieni su kitais susiję. Šių pratimų dėka grupėje atsiranda tarpusavio supratimas ir bendrumo jausmas, kuris ir yra svarbiausias tikslas. Būtent šis jausmas įgalina mąstyti kitomis kategorijomis, atsiplėši nuo savojo „aš“ ir pasijusti „mes“ dalimi."
  Kitaip sakant, tai yra dar nesutvirtėjusių vaikiškų smegenėlių indoktrinavimo programos, skirtos verbuoti sektai naujus adeptus.

  Paveikslėlis

  Kas gi yra tas ravas, kaip jis prisistato Izraelyje ar profesorius ir mokslų daktaras, kaip jis tituluojamas kitose šalyse Michael'is Laitman'as ir kame yra tas jo mokymas ir ką bendro jis turi su bent kokiu mokslu?

  Michail'as Semionovič'ius Leitman'as (Михаил Семёнович Лейтман) - toks tikrasis šio pono vardas - gimė 1946 m. sovietinėje Baltarusijoje, Vitebske ir beveik iki 30 metų gyveno Sovietų sąjungoje. Deja, šis jo biografijos tarpsnis padengtas paslaptimis ir nėra išsamiau nušviečiamas internete.

  Žinoma tik tiek, kad pagal diplomą jis yra kvalifikuotas inžinierius elektrikas, po 7 metų neakivaizdinių studijų 1971 m. baigęs Leningrado elektrotechnikos institutą pagal specialybę "Elektroninės skaičiavimo mašinos".

  Ką jis dirbo studijuodamas ir kokiais būdais sugebėjo išvengti tarnybos sovietinėje armijoje, nepranešama.

  Gavęs inžinieriaus elektriko diplomą, jis, kaip teigiama, dirbo Krondštato laboratorijoje ir Sevastopolio delfinariume. Akivaizdu, kad darbas nebuvo ypač svarbus ar slaptas, nes jau 1974 m. jam buvo leista pasinaudoti etninės kilmės pagrindu daliai sovietinių piliečių suteikiama privilegija ir išvykti į Izraelį.

  Kur 1975 m. jis tapo religingu judėjumi, o 1978 m. autoritetingo kabalisto Barucho Ašlago pasekėju ir mokiniu.

  Šiam pasimirus, nusprendė pradėti nuosavą dvasinį biznį ir 1991 m. sukūrė Bnei Baruch neokabalistų sektą, žinomą dar Tarptautinės Kabalos Akademijos pavadinimu, bei taikydamas į anglakalbę auditoriją marketingo sumetimais pasikeitė vardą ir pavardę iš Michail LEitman į Michael LAitman.

  Kitas marketinginis M.Laitmano sumąnymas - eksportinio "mokslinės" kabalos varianto, atseit neturinčio nieko bendro su judaizmo religija, sukūrimas. Pačiame Izraelyje tokio įžūlaus pramano jis siūlyti nedrįso, todėl tenykščiams pasekėjams dar ilgai vaidino religingo judaisto-kabalisto vaidmenį ir titulavosi ravu. O užsienyje prisistatydavo mokslininku - ateistu, besišaipančiu iš atsilikusių tikinčiųjų.

  Realybėje M.Laitmano kabalizmo versija - tai joks ne mokslas, o parareliginis mokymas, neokabalistinė judaizmo atšaka, turinti daugumą "New Age" pakraipos totalitarinės sektos požymių.
  Tam, kad suprasti, kas yra kabala, pakanka pasižiūrėti į bet kokį žodyną: ten kabala aprašoma, kaip religinis-mistinis judaizmo mokymas, pagrįstas žydų religinėmis tradicijomis. Visi kabalistai iki M.Laitmano buvo rabinais, o didžioji kabalizmo knygos Zohar dalis yra žydiškos Toros komentarai ir aiškinimai. Absoliuti dauguma kabalizmo postulatų šiame mokyme priimami iš tikėjimo, jų įrodymai neegzistuoja ir jų negalima patikrinti eksperimentų ar bandymų keliu. To niekaip negalima vadinti mokslu, nes tai yra grynų gryniausias tikėjimas.

  Tačiau M.Laitmanas sukūrė "apipjaustytą" Kabalos versiją ir savo sektoje pradėjo prekiauti neospiritualizmu, pateikiamu žioplesniems klientams su užklijuota "senobinio mokslo, neturinčio nieko bendro su religija ir judaizmo tradicijomis" etikete.

  Religingi žydų kabalistai tik juokiasi iš tokių bandymų paversti Kabala "mokslu" ir perspėja savo tautiečius, kad pono M.Laitmano Kabala tėra pasaulinei rinkai skirta dvasingumo po pigiąja išsiilgusių žioplių atlaisvinimo nuo perteklinių piniginių ženklų mašinėlė. Tskant, tegul parina smegenis ir kerpa lochus užsienyje, bet jūs nesusigundykit...

  Posovietiniuose kraštuose, kur M.Laitmanas ir vysto pagrindinę savo veiklą, jo kabalizmo mokyklos yra įtraukiamos į totalitarinių sektų sąrašus, apie jų pavojingumą yra perspėjama visuomenė. Rusijos religijų ir sektų studijų centrų asociacija, kuriai vadovavo žydų kilmės mokslininkas Aleksandras Dvorkinas, yra įtraukusi "Laitmano Michailo mokyklą" į destrukcinių totalitarinių sektų gretą.

  Žr. nuorodas: Sektainfo.ru Stopsekta.narod.ru
  (reikėtų pasikeisti naršyklės koduotę į "Kirilica")

  Beje, moteriškai auditorijai, suprantančiai rusų kalbą, rekomenduoju pasižiūrėti 8:39 min. trukmės vaizdo įrašą pagal šią nuorodą. Pamatysite vargšės rusės, kurios vyras susidomėjo destrukciniu M.Laitmano mokymu, pasakojimą, kaip ji neteko vyro, o jų sūnelis - tėvo. Jautresnių sielų moterims geriau nesiklausyti...

  Norėčiau atkreipti dėmesį į vieną momentą, kurį kažkodėl nutylėjo ponia Inga Saukienė savo reklaminiame straipsnyje, kuris gali būti svarbus Lietuvos gyventojams, susigundžiusiems tapti pono M.Laitmano mokymo pasekėjais ar ketinantiems leisti į jo auklėjimo kursus savo mažamečius vaikučius -
  šio "nereliginio mokslo" adeptams yra griežtai taikoma dešimtinė, t.y. 10% visų gaunamų pajamų perdavimas sektos gurų naudai.


  Suteikime žodį pačiam mokslinykui, profesoriui, daktarui ir tyrėjui M.Laitmanui. Tskant, tik naivuolis galėtu tikėtis dalyvauti utopinio pasaulio kūrime pagal mokslinio kabalizmo taisykles nemokamai:
  "...kiekvienas, pageidaujantis dvasiškai vystytis, pageidaujantis būti bendros sielos pagerinimo sistemos dalyviu... privalo atskaityti 10% savo pajamų pasaulio ištaisymui. Tai įstatymas, išplaukiantis iš sielos struktūros - pirmąsias 9 sfirot mes galime ištaisyti patys, o 10-ją sfirą malchut mes turime perduoti ištaisymui - tam skiriama dešimtinė [Jeruzalės] Šventovei, o kol jos nėra - pasaulio pagerinimo metodikai platinti. Jeigu žmogus to nedaro, jis negali pasiekti asmeninio pasitaisymo - nes jo taškas širdyje tai tik pradinis noras, o štai kiti norai, kuriais jis susijungia su kitomis sielomis, sudarydamas bendrą indą tam, kad gauti Šviesą iš Kūrėjo atsivėrimo - jis gali gauti tiktai iš kitų...Spręskite, ar jūs tik patenkinate savo žingeidumą, ar iš tiesų ketinate prisidėti prie asmeninio ir bendro tobulėjimo"
  Žinoma, ciniškesniems skaitytojams nenoromis gali kilti klausimas - ar tik kartais nenutiko taip, kad menkutė dalis tų pinigėlių, vargšų žioplių iš viso pasaulio skirtų asmeniniam ir pasaulio gelbėjimui pagal mokslinio kabalizmo programą, visai netyčiomis pateko į vienos populiaraus Lietuvos portalo reporterės kišenę?

  Ir gal tai galėtu būti paaiškinimas - kodėl matomiausioje to portalo vietoje skaitytojai išvydo tokį akivaizdžiai reklaminio pobūdžio totalitarinės sektos lyderio ir jo mokymo šlovinimą?

  Ryžtingu rankos mostu tenka atmesti tokias įžūlias insinuacijas. To negali būti, nes taip būti negali niekada.

  Visi puikiai žinome, jog didžioji Lietuvos žiniasklaida garsėja objektyvumu ir įsigilinimu į aprašomas problemas, o žurnalistai laikomi nepaperkamumo ir atsparumo korupcijai simboliais. Kodėl gi šis atvejis turėtu būti išimtis?

  Taigi, reikia ieškoti kitokios priežasties.
  Gal tiesiog mielajai Ingai Saukienei padarė įspūdį pono M.Laitmano moksliniai titulai - "filosofijos mokslų daktaras, biokibernetikas, žinomas ontologijos ir pažinimo teorijos profesorius" ir būtent todėl ji nutarė kuo skubiau pristatyti tokio garsaus mokslo vyro mintis Delfio skaitytojams? Juolab, kad jo postringavimai išties primena garsių Lietuvos filosofų, persikvalifikavusių į Europarlamentarus, viešųjų pamąstymų stilistiką.

  Deja, po nedidelių interneto tyrimų tenka konstatuoti, kad viešojoje erdvėje nėra jokių įrodymų ar patikimos informacijos, kad ponas M.Laitmanas būtų baigęs bent kokią pasaulietinę mokymo įstaigą nuo tų 1971 m., kuomet po 7 metų varginančių studijų įgijo inžinieriaus elektriko kvalifikaciją Leningrado elektrotechnikos instituto Šaurės-vakarų neakivaizdiniame filiale ar joje bent ką dėstęs.

  Paveikslėlis

  Visi jo tolimesni mokymaisi susiję su religinio-mistinio kabalos mokymo studijavimu ar savarankiško dvasinio verslo kūrimu ir neturi ničnieko bendro su pasaulietiniais mokslais.

  Tas 2004 m. Rusijoje įgytas filosofijos mokslų daktaro diplomas, kurio skanai išdidžiai pakabinti kabalistų saite, bent kartą susidūrusiems su tikrais, valstybės pripažįstamais tos šalies dokumentais, kelia nebent juoką.
  Paveikslėlis
  [stulpelis2]Paveikslėlis[/stulpelis2]

  Tokie neaiškių visuomeninių organizacijų, oficiozą imituojančiais skambiais užvadinimais, išrašyti diplomai toje šalyje įgijami be ypatingų pastangų ir už ganėtinai prieinamą kainą. Lygiai, kaip ir "profesoriaus atestatai" bei kitokios akademikų regalijos. Žr. straipsnį (rusų kalba) apie tokius daktarus ir etc.

  Paveikslėlis

  Bet žinote, kas mane labiausiai pribloškė tame mielosios Ingos Saukienės straipsnyje? Ogi ši profesoriaus, daktaro, akademiko ir dar inžinieriaus elektriko M.Laitmano pateikta informacija:
  "Mūsų institutas dirba su UNESCO, Jungtinių tautų organizacija, su daugybe mokymo įstaigų. Štai ir Lietuvoje pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių universitetu. Aš tikiuosi, kad jau šiemet mūsų siūloma metodika bus priimta kaip būtina pusiausvyrai visuomenėje įvesti. Kitos išeitis nėra – apie tai kalba tūkstančiai mokslininkų."
  Kad ne itin išprususioms žurnalistėms galima užmuilinti akis vizitine kortele, ant kurios prilipdyti "PhD, professor" ir pan. blizgučiai, tai dar pusė bėdos.

  Bet kuomet įstaiga, turinti universiteto statusą pasirašo bendradarbiavimo protokolus su tarptautine totalitarine sekta, gan grubiai išoriškai imituojančią kvazimokslinės organizacijos formas - čia, gerbiamieji, jau net nebejuokinga. Čia jau panašiau į akademinę degradacija.

  Nors, kiek geriau pagalvojus, neišvengiamo aukštojo mokslo reformavimo perspektyvoje ir universitetų autonomijos kontekste, gal Šiaulių universiteto reorganizavimas į M.Laitmano Šiaulių Kabalos Mokslų Akademiją nėra tokia jau prasta idėja? Atidarys ten kabalistinės žurnalistikos fakultetą ir galės rengti kvalifikuotus reporterius didiesiems Lietuvos portalams.
  _____________________________________________________________________________________________
  UPD. Komentatorių dėka iš šio Šiaulių Krašto straipsnio sužinojau apie bendradarbiavimo su Šiaulių universitetu smulkmenas.

  Pasirodo, viskas daug liūdniau, net negu man pradžioje pasirodė. Panašu, kad Šiauliuose jau veikia tos sektos filialas, susisukęs lizdą būtent tenykščiame universitete.
  "Profesorius neslėpė, kad pagal šią metodiką ugdomi vaikai pasiekia stulbinančių rezultatų: 13–14 metų paaugliai įstoja į universitetus ir sėkmingai studijuoja.

  M. Laitmanas yra parašęs daugiau nei 40 knygų, išverstų į 26 kalbas. Lietuvių kalba išleista profesoriaus knyga „Šiuolaikiniai vaikai. Kaip augti kartu? Integralaus ugdymo metodika“.

  Jo sukurta metodika sparčiai populiarėja daugelyje pasaulio šalių.

  Profesorius M. Laitmanas į Lietuvą atvyko ne tik skaityti paskaitų, bet ir pasirašyti bendradarbiavimo sutarties dėl integralaus ugdymo plėtojimo su Šiaulių universitetu. Sutarties pasirašymo procedūra iškilmingai atlikta visų susirinkusiųjų akivaizdoje.

  M. Laitmano metodika bus taikoma ŠU Socialinių mokslų, Edukologijos bei Socialinės gerovės ir negalės fakultetuose.

  „Laukite paskaitų – jas nemokamai skaitysiu ir miesto bendruomenei“,– entuziastingai žadėjo viena iš sutarties pasirašymo iniciatorių ŠU dėstytoja Vida Skačkauskaitė."
  Paveikslėlis

  Jėzau, Jėzau, iki ko nusirito mūsų autonominės aukštosios. Net nebežinau, ką ir besakyti.

  Nebent kreiptis į studentų, besimokančių ŠU Socialinių mokslų, Edukologijos bei Socialinės gerovės ir negalės fakultetuose tėvelius, kad žinotu, jog jų sūnai ir dukros bus mokomi pagal tarptautinės totalitarinės sektos sukurtas "auklėjimo metodikas".

  Taip pat derėtų informuoti ir atitinkamą Švietimo ir mokslo ministerijos departamentą apie tokias Šiaulių Universiteto "inovacijas" bendradarbiaujant su tarptautinės totalitarinės sektos vadovais ir diegiant į savo programas jų sukurtas vaikų zombinimo metodikas.
  -----------------
  UPD 2. Pasirodo, pagrindinė M.Laitmano kabalistinės sektos atspara Šiaulių Universitete, Viešojo Administravimo katedros lektorė Vida Skačkauskaitė yra legendinė Šiaulių politikė, anksčiau visuomenei žinoma, kaip Vida Stasiūnaitė.

  Ką gi, tuomet vaizdelis tampa dar įdomesnis, nes ši energinga veikėja išties yra pelnytai laikoma Šiaulių legenda, sugebančia užvesti, pradėti ir sėkmingai sužlugdyti pačias keisčiausias idėjas.

  Panašu, kad dabar ji su būdingu nesveiku entuziazmu užsiėmė totalitarinės kabalizmo sektos interesų stūmimu į savo miesto ir universiteto erdvę.

  Ką galiu pasakyti: vargas Šiauliams, vargas Šiaulių Universitetui, vargas visiems šiauliečiams....
  -------------------
  UPD 3. Pasirodo, ne visa žiniasklaida seka Delfio pėdomis, reklamuodama sektantų "mokslus". Štai Šiaulių Naujienų straipsnis "Universitete padvelkė mistika ir burtais" , kurio autoriai nepatingėjo bent jau paskambinti prof. A.Šliogeriui ir pasiteirauti jo nuomonės apie tokius mokslus:
  "Kabala - kliedesių rinkinys. Nors kliedesius galima tyrinėti – juk tyrinėja psichoanalitikai pasiguldę damą ant lovos, ką ji sapnuoja, sapnus interpretuoja”, - tiesiai šviesiai rėžia Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, filosofas, profesorius Arvydas Šliogeris, sužinojęs, kad Šiaulių universitetas su kabalos tyrimo institutu pasirašė bendradarbiavimo sutartį."

  Vieno garsiausių Lietuvos filosofų nuomonė vienareikšmė: „Kabala - irgi tokie kliedesiai, sapnai, juos irgi galima tyrinėti. Tai du nesusiję dalykai – kliedesiai ir mokslas apie kliedesius. Tyrinėti galima, nes joje yra visai gražių dalykų – tai yra puiki poezija. Toks dalykas kaip kabalologija – visai įmanomas.

  Kodėl dabar tai populiaru? Šarlatanai visada valdė pasaulį – jau tokia žmogaus prigimtis.

  O dėl sutarčių... Yra čia daugybė įvairių veiksnių, ne vien grynieji moksliniai, bet ir finansiniai, ir kelionės, ir visokie kitokie dalykai. Jei aš būčiau, pavyzdžiui, rektorius, tikrai pasirašyčiau. Daug tam priežasčių, jau vien tai, kad tai Izraelis, labai svarbu“.
  Taigi, kaip matome, rimtiems mokslininkams toks bendradarbiavimas kelia tik pašaipą. Tačiau Šiaulių universiteto mokslinykai nusiteikę rimtai - pats ŠU prorektorius T.Tamošiūnas globoja pseudomokslinius šarlatanus ir jų metodikas:
  "...universiteto tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorius profesorius Teodoras Tamošiūnas pristatė ARI instituto vadovą, profesorių Michaelį Laitmaną, kaip naujo integruoto ugdymo metodo skleidėją.

  Prorektorius T. Tamošiūnas paaiškino, kuo ši profesoriaus M. Laitmano ugdymo sistema yra aktuali Lietuvai: „Pirmiausia, dėl mūsų kultūros ir globalios kultūros santykio - nesupriešinti šias kultūras, o suvienyti, kad jos viena kitą sėkmingai papildytų. Antra, dėl emigracijos iš Lietuvos ir dėl būsimos imigracijos. Mes dabar norime mokytis, perimti šį sudėtingą labai platų, orientuotą į ateitį metodą. Tai mums naujas dalykas, todėl tikimės, kad per artimiausius metus mes daug mokysimės ir įsijungsime į profesoriaus vadovaujamą pasaulinę sistemą kaip lygiateisiai partneriai“.

  Nors prorektorius kalbėjo apie bendradarbiavimą ateityje, tačiau pasirodė, kad universitete jau artimiausiu metu bus parengti penki studijų dalykai pagal šią sistemą, Socialinių mokslų fakultete numatoma įsteigti integralaus ugdymo ar integralios visuomenės centrą, atlikti įvairius organizacinius darbus ir skaityti paskaitas miesto visuomenei.

  Spaudos konferencijoje taip pristatyta bendradarbiavimo sutartis ir buvo pasirašyta, o iš karto po to profesorius Michaelis Laitmanas universiteto ir miesto bendruomenei dar perskaitė išsamesnę paskaitą „Integralus ugdymas – kodėl?“"
  Jau nebežinau - jau verkti, ar dar juoktis iš tų Šiaulių Universiteto pastangų įsidiegti kabalistinę "pasaulinę ugdymo sistemą" ir tapti tarptautinės totalitarinės sektos tinklo dalimi?

  Pastebėsiu tik viena: panašu, kad šiuo atveju tik vienas nedidelis miesto laikraštėlis išdrįso bent kiek suabejoti tokių "mokslų" vertingumu ir pasidomėjo tikrų Lietuvos mokslininkų nuomone.

  Nei Šiaulių kraštas, nei Delfi.lt to nematė reikalo padaryti - jie tiesiog reklamavo tą tarptautinį šarlataną su prasimanytais moksliniais vardais ir laipsniais, pristatydami jį, kaip kažin kokio rimto mokslo atstovą.

  -----------
  UPD 4. Pasirodo, šios tarptautinės sektos čiuptuvai apraizgė ne tik Šiaulių universitetą, bet tiesiasi ir kitur.

  Vienas pažangus vilniškis studentas, perskaitęs šį tekstą ir smagiai pasijuokęs iš provincijos kolegų mokslinės veiklos ypatumų, nuėjo į paskaitas. Ir netikėtai Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto studentų atstovybės skelbimų lentoje išvydo tokį krintantį į akis skelbimą:

  Paveikslėlis

  Būdamas pastabus ir galvotas, studentas nejučiomis susimąstė apie tai, kad skelbimai šioje lentoje yra mokami ir kainuoja kažkiek pinigų, kaip ir poligrafiniu būdu atspausdintas prašmatnus plakatas, jau nekalbant apie konferencijų salės nuomą Vilniaus centre esančiame viešbutyje. Matyt, tas pasaulio gelbėjimui ir utopinės visuomenės kūrimui skirtos dešimtinės rinkimo verslas Lietuvoje nėra nuostolingas?

  Išvada, kurią jis padarė, buvo tokia: "...galimas daiktas, kad ši sekta bandys ar jau bando uzurpuoti [ne tik Šiaulių Universitetą, bet] ir kitas aukštojo mokslo įstaigas, jau dabar kviesdama į paskaitas apie pasaulio santvarką studentus."

  Ką gi, galiu tik pasidžiaugti, kad mūsų studentiškas jaunimas demonstruoja kur kas sveikesnį mąstymą, nei kai kurie garbūs žiniasklaidos atstovai bei ŠU mokslavyriai ir mokslamoteros.
Zeppelinus

šaltinis: Zeppelinus

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių