Tausojanti žemdirbystė

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Valdas
...
...
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: 19 Kov 2010, 21:15

Tausojanti žemdirbystė

#1 Neperskaitytas pranešimas Valdas » 27 Sau 2011, 20:14

Manau ši nuoroda naudinga tiems kurie nežino o ir kurie jau pamiršo kaip knisti žemę Čia rasite visko daug
http://www.gerazemdirbyste.lt/

Vartotojo avataras
laisvaskaimietis
.
.
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 27 Vas 2011, 16:54

Re: Tausojanti žemdirbystė

#2 Neperskaitytas pranešimas laisvaskaimietis » 27 Vas 2011, 17:00

Čia gerai pasakyta: "tiems kurie nežino o ir kurie jau pamiršo kaip knisti žemę". Gamtinėj žemdirbystėj niekas žemės neknisa :)

Vartotojo avataras
lietuvis
..
..
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 13 Gru 2009, 15:47

Re: Tausojanti žemdirbystė

#3 Neperskaitytas pranešimas lietuvis » 09 Geg 2011, 08:55

 • Gamtinė žemdirbystė: Praktinis Sauliaus Jasionio seminaras.

  Tai žemdirbystė, kuriai nereikalinga jokia chemija, tokia, kaip pesticidai, ar kažkokie "vaistai" augalams, ar trąšos žemei. Visa tai nereikalinga, kaip ir įprasta daugeliui sėjomaina. Neaktualios jokios augalų ligos ar mėnulio kalendoriai. Augalai ir taip puikiai auga. Vienas šios žemdirbystės pradininkų Lietuvoje yra Saulius Jasionis, kurio praktinį seminarą ir nufilmavome.
  Ir čia pamatome, kad daug kas iš to, ką žinojome anksčiau, neatitinka gamtos dėsnių apskritai ar mūsų daržo dėsnių imant konkrečiai. Papildomai Saulius su bendraminčiais renka sveikas, nemodifikuotas ir nehibridines augalų sėklas, ir rengia jų mainus, ko dėka tos sėklos neišnyks, išstumtos pigių lenkiškų sėklų ar sodinukų. Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje dar turime tokių žmonių, kaip Saulius, kurio dėka daugelis
  žmonių Lietuvoje grįžta prie tikrai ekologiškos ir švarios gamtinės žemdirbystės.
  Kadangi dėl laiko trūkumo nenufilmavome bulvių sodinimo procedūros, tai tas būdas pateikiamas žemiau - po filmu.  Bulvės sodinamos taip:
  kuo trumpiau nupjaunama žolė(jei sodinama pievoje), ir apsodinamas plotas užklojamas kartonu. Kartone peiliu išpjaunama skylė, maždaug 8-10 cm. skersmens. Ji pjaunama per peilio ilgį kartu su velėna. Išpjovus ištraukiame tą apskritimą kartu su šaknimis ir į susidariusią duobutę įdedame paruoštą sodinimui bulvės dalį, užberiame žemėmis iš tos iškratytos velėnos dalies, o ant viršaus uždedame tą pačią iškratytą velėnos dalį šaknimis į viršų. Taip apsodiname visą planuojamą plotą. Tarp bulvių turi būti apie 30 cm atstumas, o tarp eilių 40-50 cm. Kai tą padarėme, viską užklojame apie 30 cm storio mulčiaus sluoksniu.
  Kartonas reikalingas tam, kad sustabdyti žolės ir piktžolių augimą ir naudojamas tik pirmais metais. Kadangi jis yra iš celiuliozės, tai savimi papildomai maitina dirvą. Taip pat palaiko joje drėgmę, tik jis turi būti nedažytas.Sekančiais metais viskas panašiai, tačiau, kadangi dirva jau paruošta ir supurenta, kartonas nebededamas.
  Tikimės, kad tai, kas čia parodyta ar aprašyta padės jums suprasti šios žemdirbystės pagrindus ir principus.
  Jei kils kažkokių klausimų klauskite - klausimą peradresuosime Sauliui.
straipsnis

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių