Europos Taryba ketina uždrausti žodžius "motina" ir "tėvas"

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
arvydas
...
...
Pranešimai: 147
Užsiregistravo: 10 Gru 2009, 12:23

Europos Taryba ketina uždrausti žodžius "motina" ir "tėvas"

#1 Neperskaitytas pranešimas arvydas » 24 Sau 2011, 20:40

 • Europos Taryba ketina iš oficialių dokumentų išgyvendinti tokius žodžius kaip "motina" ir tėvas". Europos Tarybos narių nuomone, šie žodžiai yra "seksistiniai ir žeminantys moterį", rašo vokiečių laikraštis "Die Welt". Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos rezoliucijoje skelbiama, kad tradicinis elgesio modelis, kuriuo moteris pristatoma kaip namų šeimininkė, trukdo visiškam lyčių lygybės įsiteisinimui.
  Iniciatyvą panaikinti žodžius "motina" ir "tėvas" pirmiausia parodė socialistinės Šveicarijos partijos atstovė Doris Štump. Anot Vokietijos laikraščio "Bild", ji savo pareiškime Europos Tarybos nariams pareiškė, kad moterų nevaizduotų kaip "pasyvių ir antrarūšių būtybių, motinų ir seksualinių objektų".
  Šiuo atveju Šveicarija laikosi  "neutralumo ir politinio korektiškumo" dalykiniuose santykiuose. Tačiau vietiniai pareigūnai pakeičia žodžius "motina" ir "tėvas" į "vienas iš tėvų" arba "gimdytojas".
  Paminėsime, kad nauja ataka prieš šeimą ir šeimynines vertybes, organizuojama demokratinio fundamentalizmo apologetų, vyksta totalitarinės Sodomos prievartos fone, visose demokratinių vakarų gyvenimo sferose.
  Sodomitai gauna teisę įsūnyti vaikus paversdami juos panašiais į save. Abiejų lyčių sodomitai tampa ne tik ministrais ir šalių vadovais, bet ir atvirai apie tai kalba, demonstruoja savo iškrypėliškumą ir įstatymų kelių visur įteisina sodomiją kaip tolerantiškumo apraiškas ir pagarbą žmogaus teisėms.
  Tokiu būdu teisė į normalią žmogišką šeimą ir žmogiškuosius santykius tampa "praėjusių laikų palikimu".
   
  Versta iš http://www.kavkazcenter.com
  Originalų straipsnį vokiečių kalba galite perskaityti čia

Vartotojo avataras
audrius

Re: Europos Taryba ketina uždrausti žodžius "motina" ir "tėvas"

#2 Neperskaitytas pranešimas audrius » 30 Sau 2011, 22:56

nenustebciau ,kad po kiek laiko pradetu vyrus vadinti moterimis , o moterys vyrais , nei kiek nenustebciau

Vartotojo avataras
lietuvis
..
..
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 13 Gru 2009, 15:47

Re: Europos Taryba ketina uždrausti žodžius "motina" ir "tėvas"

#3 Neperskaitytas pranešimas lietuvis » 13 Vas 2011, 13:46

 • Europos taryba prieš tėvus ir motinas

  Kovoje su seksizmu Europos Taryba linksta prie žodžių, neutralių lyčių atžvilgiu ir rekomenduoja visoms savo 47 narėms oficialiuose kreipiniuose atsisakyti „seksizmo kalbos“, rašo vokiečių Die Welt.

  Europos Tarybos parlamento susirinkimo rezoliucijoje sakoma, kad įsivaizduojamas namų šeimininkės įvaizdis priskiriamas moteriai, yra tradicinis elgesio modelis, o tai trukdo pilnam lyčių lygybės įsigaliojimui.

  Tokią iniciatyvą - atšaukti žodžius „tėvas“ ir „motina“, pradžioje pateikė Šveicarijos socialistų partijos atstovė Doris Štump. Pagal Vokietijos laikraščio Bild duomenis, savo kreipinyje į Europos Tarybos narius ji pareiškė, kad moterų nevaizduotų kaip „pasyvių ir antrarūšių esybių, motinomis ir sekso objektais“, cituoja InoPressa.

  Šveicarija šiuo atveju yra geras neutralios ir politiškai korektiškos leksikos dalykiniuose santykiuose naudojimo pavyzdys. Vietiniai sostinės valdininkai pakeičia žodžius „motina“ ir „tėvas“ į „vienas iš gimdytojų“, arba rečiau „gimdytojas“.
  Klausimas apie lyčių lygybę Europoje eskaluojamas dažnokai, tame tarpe tais atvejais, kai tai liečia kalbą. 2006 metais Prancūzijoje buvo pasiūlyta atšaukti sampratą „madmuazel“, kuri buvo naudojama kreipiantis į netekėjusią merginą, ir palikti tik „madam“, kuri naudojama ištekėjusios damos atžvilgiu.
  Prancūzės palaikė neteisingu tokį dalyką, kad vedybų faktas tampa žinomas jau kreipiantis į jas, tuo tarpu vyrams dėl to kentėti netenka, visas atvejais į juos kreipiamasi tik „mesje“. Be viso to, kai kurios reikalavo pašalinti iš oficialių blankų skiltį „mergautinė pavardė“.
  Analogiškas skirstymas egzistuoja ir anglų kalboje. Į netekėjusias merginas priimta kreiptis Miss (sutrumpintai Ms), o į ištekėjusias – Missis (sutrumpintai Mrs). Oficialiuose dokumentuose, kad išvengti feminisčių nepasitenkinimo, šių skirtingų kreipinių atsisakyta paliekant vieną – sutrumpintą Ms.

  http://www.youtube.com/watch?v=7VhyAWn42Jw[/video]

  šaltinis: dokumentika.org

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių