[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 580: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 636: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Piliečių Sąšauka - Sarmatai • Mokslininkai identifikavo žmones pagal jų telefonų migraciją
Puslapis 11

Mokslininkai identifikavo žmones pagal jų telefonų migraciją

Parašytas: 31 Kov 2013, 12:34
lietuvis
 • Mokslininkai identifikavo žmones pagal jų telefonų migraciją

  Paveikslėlis
  Mokslininkai sugebėjo identifikuoti žmogų pagal ribotą, mobilaus telefono migracijos(judėjimo) informaciją. Unikalių duomenų apie telefono buvimo vietą tyrimas publikuotas „Scientific Reports“. Straipsnio apžvalgą pateikia Phys.org
  Pusantro milijono mobilių telefonų duomenų analizė, 15 mėnesių eigoje parodė, kad vieno unikalaus vartotojo nustatymui reikalinga žinoti keturias vietas, kuriose jis pasirodo konkrečiu metu per dieną. Toks rodiklis leido tyrėjams sėkmingai identifikuoti 95 procentus žmonių iš bendro pasirinkimų skaičiaus.

  Savo darbe mokslininkai pasinaudojo neįvardinto „vakarų šalies“ mobilaus ryšio operatoriaus pateiktais duomenimis. Tuo pačiu, jų nuomone, analogiška informacija prieinama socialinių tinklų paslaugų teikėjams, leidžiantiems pririšti pranešimų siuntimą prie vietos, kur randasi abonentas arba mobiliuose prieduose fiksuojančiuose jo judėjimą.

  Tyrimo autoriai taip pat nustatė, kad duomenų rinkimo dažnumas apie telefono buvimo vietą (kokiu dažniu ir tikslumu renkamos koordinatės), daro nežymų poveikį galimybei, atskirti vieną mobilaus tinklo vartotoją nuo kito. Tokiu būdu, net paviršutiniška ir netiksli informacija apie telefono judėjimą leidžia identifikuoti tą ar kitą žmogų.

  Tyrėjų nuomone, nustatyti dėsningumai apskritai stato klaustuką ar įmanomas žmonių anonimiškumas ir asmeninio gyvenimo privatumas besivystant šiuolaikinėms technologijoms ir socialiniams tinklams pritaikantiems tas technologijas saviems tikslams. Šiuo atveju kalba eina apie tuos atvejus, kai naudotojas nenori viešinti duomenų apie save, tačiau naudojasi įtaisais ar priedais, kurie anonimiškai kaupia duomenis apie jo judėjimą.

  Portalas adfonic.com pranešė savo 2012 m. ataskaitoje, kad pusė viso duomenų srauto, iOS ir Android pagrindą turinčių prietaisų, prieinama reklaminiams tinklams kartu su informacija apie jų buvimo vietą. Įrengimų, besinaudojančių viena iš šių dviejų platformų skaičius, 2012 metais pasiekė 900 milijonų vienetų.

  vertė: Sarmatai
http://lenta.ru/news/2013/03/27/mobility/