Rusija blokavo Europos Tarybos rezoliuciją

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
vinis
..
..

Rusija blokavo Europos Tarybos rezoliuciją

#1 Neperskaitytas pranešimas vinis » 29 Rgs 2012, 09:45

Rusija pirmą kartą istorijoje blokavo Europos Tarybos rezoliuciją
  • 2012.09.29 (šeštadienis)

Paveikslėlis

Devintoji, Europos Tarybos šalių-narių ministrų, jaunimo politikos konferencija, prasidėjusi pirmadienį Sankt Peterburge, atsidūrė ant tarptautinio skandalo ribos: Rusijos pusė atsisakė pasirašyti baigiamąją rezoliuciją apie jaunimo teises po to, kai Europos delegacijos nutarė įtraukti į ją punktą apie seksualinių mažumų „teises“, praneša Newsru.com.

Europiečiai netikėtai įtraukė atitinkamą punktą į jau paruoštos rezoliucijos tekstą, be to išreikalavo, kad homoseksualistų teisių tema taptų prioritetine šiame dokumente.
    Atsakydama Rusija blokavo rezoliucijos priėmimą, beje pirmą kartą per visą konferencijos vykdymo praktiką.

Toks elgesys jau iššaukė europietiškų delegacijų nepasitenkinimą.
    Paveikslėlis
    Tai kad nebuvo priimta baigiamoji rezoliucija – tai sprendžiamas faktorius ir jis gali būti nesuprastas Europos Taryboje“, - pareiškė Švedijos ministrė genderinės lygybės klausimais Nyamko Sabuni.

Rusijos delegacijos nariai oficialiai kol kas niekaip nekomentuoja savo atsisakymo pasirašyti dokumentą, tačiau vienas iš jos atstovų, švietimo ir mokslo ministro padėjėjas Aleksandras Stradze pasisakė šiuo klausimu savo Twitter paskyroje: „Rusijos Federacijos delegacijos nuomone, šios temos nėra prioritetų tarpe realizuojant jaunimo politiką. Prioritetai visai kiti.“ - Taip pat jis pridėjo, kad Rusija laikosi Europos konvencijos žmogaus teisių principų, draudžiančių tokio pobūdžio diskriminaciją.

Vertėtų pažymėti, kad europiečiai reguliariai kritikuoja Rusiją už sodomitų teisių pažeidimus. Paskutiniu metu, neskaitant tradicinių pretenzijų dėl Rusijos valdžios atsisakymų leisti gėjų paradus, vakarų visuomenės nepasitenkinimą iššaukia ir eilėje Rusijos regionų priimti „antigėjiniai“ įstatymai.
    Paveikslėlis
    Kalba eina apie homoseksualių santykių propagandą tarp nepilnamečių. Tokie apribojimai šiuo metu galioja Riazanės, Archangelsko, Kostromos, Novosibirsko, Samaros, Magadano srityse, o taip pat Sankt Peterburge, Krasnodaro krašte, Baškortostane.

Belgijos regiono, Flandrijos, švietimo ir lygių galimybių ministras Paskalis Smet, kuris pats yra atviras homoseksualistas, vizito į Rusiją metu, kreipėsi į Sankt Peterburko valdžią su prašymu atšaukti „antigėjiško“ įstatymo vykdymą, kuo nustebino miesto vice gubernatorių, Vasilijų Kičedžį. - „Mane kažkiek nustebino pono Paskalio pozicija, bet aš pasidomėjau, ar jis pats skaitė šį įstatymą. Galite įsivaizduoti mano nuostabą, kai aš sužinojau, jog įstatymo jis neskaitė, tačiau žino apie jį iš MIP“, - pareiškė valdininkas.
šaltinis: 3rm.info

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių