[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 580: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 636: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Piliečių Sąšauka - Sarmatai • Sarmatų aukso kolekcija
Puslapis 11

Sarmatų aukso kolekcija

Parašytas: 13 Bal 2010, 09:38
arvydas
 • Volgogrado stepėse Kačalinsko Ilovlinskogo srityje surado lobį,
  turintį didelę istorinę vertę. Jis atrodo kaip pasakoje? Beveik taip.


  Sarmatų aukso kolekcija
  phpBB [media]
  Kaip papasakojo Žemutinės Volgos archeologijos instituto direktorius Igoris Sergatskov, netoli kaimo Kachalinskaya gyventojai rado seną katilą, kuris datuojamas II a iki m.e. Tai Sarmatijos epocha. Kartu su Federalinės saugumo tarnyba lobis buvo iškilmingai perduotas Volgogrado srities muziejui.

  Surastas lobis priklauso senovės Sarmatijai, antikvarinėje kolekcijoje yra 31 radinys - arklių įranga ir papuošalai iš aukso spalvos bronzos, sidabro, stiklo ir akmens. Joje yra dalykų, kurie priklausė sarmatų genčių stepių aristokratijos atstovams, dominavusiems nuo pirmojo tūkstantmečio pabaigos Eurazijos stepės.

  - Tai tikrai karališkas lobis, tikrai neįkainojamas - džiaugėsi krašto muziejaus direktorius Aleksandras Materikin. - Tai amžiaus atradimas! Jis negali būti vertinama iš materialiosios pozicijos, nes šie neįkainojami lobiai mokslo, meno ir muziejų pasididžiavimas.

  Atradimas yra labai svarbus dėl sarmatų kultūros studijoms. Be to, tai yra tikra retenybė už Volgos-Dono stepių. Būtų gaila, jei visuomenė nežinotų apie šio lobio buvimą ir lobis atitektų privačioms kolekcijoms. Bet dėka archeologų ir valstybės saugumo darbuotojų pastangų jį pavyko išgelbėti.

  Dabar unikali kolekcija antikvarinių ir senų daiktų bus garbingą vietą surinkimo ir muziejus.

  Tai štai ką randa, kuo didžiuojasi o ką randame mes kažkaip didžiuotis nemokame o gal nerandam? gal tikrai būsim tarytum iš pelkių?

  šaltinis: http://www.sarmatija.lt/